Zoeken

Marokko: terreurcel opgerold in Tetouan

18 juni 2019 - 19:50 - Marokko

Geschreven door Mehdi Khabbouj

Vijf verdachten tussen 23 en 33 jaar zijn deze dinsdag in Tetouan gearresteerd voor hun vermeende banden met de terroristische organisatie Daesh.

Volgens een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN werden de verdachten door teams van de antiterrorisme eenheid van de inlichtingendienst, de BCIJ, gearresteerd.

Bij de verdachten werden elektronische apparatuur, messen en legeruniformen gevonden, aldus de DGSN.

De verdachten behoren tot een cel die in de komende weken terroristische aanslagen in Marokko wilde plegen. Allen hadden tevens trouw gezworen aan de emir van Daesh, Abu Bakr al-Baghdadi.

Nog steeds volgens de veiligheidsdienst verspreidden de vijf verdachten ook het gedachtegoed van Daesh, wierven nieuwe rekruten aan voor de organisatie en hadden nauwe contacten met strijders van de beweging in Syrië en Irak.

De vijf verdachten werden in voorlopige hechtenis genomen en zullen in de komende dagen voor de rechter worden geleid. Het onderzoek naar hun activiteiten is nog niet afgerond.

Lees meer

Nieuwe terreurcel opgerold in Nador, meerdere arrestaties

Een terroristische cel van Daesh is dinsdag in Nador opgerold door een team van de BCIJ-politie. Vier verdachten werden gearresteerd.

Marokko: terreurcel opgerold in Tanger, meerdere arrestaties

Agenten van de BCIJ politie hebben zaterdagochtend in Tanger vijf leden van een terreurcel gearresteerd.

Nieuwe antiterrorisme-actie in Marokko, drie arrestaties

Bij een antiterrorisme-actie van de Marokkaanse veiligheidsdienst DGSN zijn maandag drie verdachten gearresteerd die trouw hadden gezworen aan Daesh.

Marokko: arrestaties voor gewelddadige diefstal

Vijf verdachten tussen 28 en 36 jaar oud zijn in de nacht van zaterdag op zondag door de politie in El Jadida gearresteerd voor een gewelddadige diefstal.

Marokko: terreurcel opgerold in Berkane en Nador

Het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken meldt in een verklaring dat teams van de BCIJ politie een nieuwe terreurcel hebben opgerold in Nador en Berkane.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team