Zoeken

Marokko: sigaretten duurder door regering

11 april 2019 - 12:40 - Economie

Geschreven door Nawel Serdouni

De prijs van sigaretten is in de afgelopen maanden flink gestegen in Marokko. Volgens de directeur van het Marokkaans tabaksbedrijf SMT is dat de fout van de regering.

Antoine Dutheil de la Rochere verklaarde tijdens een persconferentie in Rabat dat de prijs is toegenomen door een stijging van de belastingen.

Volgens de CEO heeft het belastingsysteem in Marokko veel impact op de prijs van tabak. De liberalisering van de sector heeft ervoor gezorgd dat Marokkanen steeds meer lokaal geproduceerde tabak gebruiken en maakte het mogelijk om lokale tabakstelers te ondersteunen.

Maar het besluit van de overheid om dezelfde belasting toe te passen op blonde en bruine tabak, leidde in de laatste twee jaar tot een daling van het verbruik van in Marokko geproduceerde tabak.

Volgens Duheil is er zelfs voor 7 jaar voorraad aan tabak vanwege de daling van de verkoop van bruine tabak als gevolg van de prijsstijging.

Lees meer

Marokko: belasting op alcohol en tabak brengt 2 miljard dirham op

De Marokkaanse schatkist is 1,95 miljard dirham rijker geworden van de binnenlandse verbruiksbelasting (ICT) op alcohol en tabak.

Marokko: sigaretten worden duurder

Sinds dinsdag 1 januari 2019 kost een pakje sigaretten in Marokko duurder. De prijsstijging is onderdeel van de begrotingswet voor het jaar 2019.

Marokko loopt belastinggeld mis door tabaksreuzen

In Marokko bestaat de sigarettenmarkt uit de verkoop van premium en medium sigaretten. Elk van de twee is goed voor 42% van de tabak die er in Marokko wordt verkocht. De...

Marokko: prijzen stijgen sterk door Ramadan

In Marokko is in de afgelopen dagen een sterke stijging van de prijzen van basis voedingsmiddelen waargenomen.

Zwitserland verkoopt giftigere tabak aan Marokkanen

Wie had het gedacht. Sigaretten die in Zwitserland worden gemaakt en in Marokko worden verkocht zijn veel giftiger dan sigaretten die aan Europese landen worden geleverd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team