8 januari 2014 - 19:16 - Marokko
Eid Al Mawlid, herdenking van de geboortedag van de Profeet Mohammed, wordt in Marokko op dinsdag 14 januari gevierd. Deze datum stemt overeen met de 12e Rabi I van het jaar 1435 van de Islamitische jaartelling.
In Marokko wordt Eid Al Mawlid Annabawi sinds 1881 gevierd. De geboorte van de Profeet Mohammed werd voor het eerst herdacht in Egypte in het jaar 362 AH.
Deze dag werd niet als een feestdag beschouwd door de Profeet Mohammed en zijn metgezellen, noch door de soennitische moslims.
Tijdens Eid Al Mawlid worden in Marokko waken gehouden in moskeeën en religieuze broederschappen (zaouiya). In Salé wordt jaarlijks een grote kaarsenprocessie georganiseerd.
Ook is het de gewoonte om rond die datum moussems te organiseren in het land. Heiligen zoals Sheikh El Kamel in Meknes, worden dan herdacht.
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Stellantis brengt Chinees EV-merk naar Marokko
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra