14 november 2013 - 14:27 - Marokko
Het feest van Ashura wordt jaarlijks op de 10e Muharram van de Islamitische jaartelling gevierd. In Marokko is dat dus vandaag, donderdag 14 november. Op 9 en 10 Muharram is het de moslims aanbevolen om te vasten. Ook moet de zakaat worden gegeven aan armen.
Ulema zijn het erover eens dat de waarde van de zakaat 2,5% van het spaargeld en/of de bezittingen. Andere Ulema stellen dat de zakaat moet worden berekend naargelang de kosten van levensonderhoud.
De zakaat wordt in ruim 80 Koranverzen genoemd en betekent ’reiniging’ in het Arabisch, omdat het de overige bezitten maar ook de ziel reinigt. Zakaat is de derde zuil van de Islam, met de geloofsbelijdenis, het gebed, het vasten en de bedevaart.
Ashura is ook een feest voor kinderen. Er wordt verteld dat de metgezellen van de profeet Mohammed voor Ashura speelgoed voor hun kinderen maakten, om hen tot vasten aan te moedigen. Marokkaanse kinderen krijgen traditiegetrouw nog steeds speelgoed van ’Baba Achour’ op Ashura.
Vermiste man van 87 dood teruggevonden in rivierbedding Tanger
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Ranking waarschuwt toeristen voor voedselvergiftiging in Marokko
Eurostat: Marokko in top drie, Algerije afwezig
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Vermiste man van 87 dood teruggevonden in rivierbedding Tanger
Ranking waarschuwt toeristen voor voedselvergiftiging in Marokko
De stad die Churchill en Roosevelt verenigde: Marrakech onthult geheimen
Dringende oproep aan Koning Mohammed VI
Van autowasser tot miljonair: mysterie rond Marokkaans parlementslid
Vergeet Marrakech, Tanger is dé nieuwe hotspot!
Drugsbaron mishandelt agent in Noord-Marokko, betaalt slechts één dirham
Strijd om laatste groene long: luxevilla’s bedreigen bos Tanger