Marokko veroordeelt aanslag Ben Guerdane in Tunesië
Marokko heeft de terroristische aanslagen in het Tunesische Ben Guerdane op maandag ferm veroordeeld. Bij de aanslagen kwamen zeker 55 mensen om het leven.
15 maart 2016 - 13:33 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft de aanslag van zondag op een toeristenoord nabij Abidjan in Ivoorkust streng veroordeeld.
Tijdens een telefonisch gesprek met de Ivoriaanse President Alassane Ouattara heeft Koning Mohammed VI voorgesteld om een team van de BCIJ-antiterreurpolitie naar Ivoorkust te sturen.
De Marokkaanse experts zullen de Ivoriaanse autoriteiten helpen met het onderzoek naar de dodelijke schietpartij. De BCIJ-agenten worden vergezeld door minister Mohamed Hassad van Binnenlandse Zaken en politiebaas Abdellatif Hammouchi.
De aanslag werd intussen opgeëist door de terreurorganisatie Al Qaeda in de Islamitische Maghreb. Bij de aanslag kwamen 22 mensen om, waaronder 14 burgers, 2 soldaten en 6 terroristen.
Lees meer
Marokko heeft de terroristische aanslagen in het Tunesische Ben Guerdane op maandag ferm veroordeeld. Bij de aanslagen kwamen zeker 55 mensen om het leven.
Koning Mohammed VI heeft, net zoals miljoenen Marokkanen op het internet, de terroristische aanslag op een moskee in Saoedi-Arabië sterk veroordeeld.
De Marokkaanse antiterreurpolitie BCIJ heeft donderdag een nieuwe terroristische cel in meerdere steden van het land opgerold.
Koning Mohammed VI is zondagnamiddag samen met zijn broer Prins Moulay Rachid en zijn neef Prins Moulay Ismail in Ivoorkust aangekomen.
Koning Mohammed VI heeft in een boodschap aan de Turkse President Recep Tayyip Erdogan zijn steun en medeleven betuigt na de aanslag van Ankara op zondag.