Ministerie Marokko ontkent zelfmoord kind vanwege schoolmateriaal
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft de berichten over de zelfmoord van kind omdat zijn ouders hem geen schoolspullen konden kopen ontkend.
- Marokko
In Marokko wordt vandaag, maandag 3 oktober, de 1e Muharram van het islamitisch kalenderjaar 1438 gevierd. Dat meldt het ministerie van Islamzaken.
De afdeling laat in een verklaring weten dat de eerste dag van het nieuwe jaar zaterdagavond door de Nadirs, ambtenaren van het ministerie en het leger werd bevestigd.
Volgens de afdeling werd de nieuwe maan door bovenvermelde instanties waargenomen. De maand Dhul Hidja duurde dit jaar dus 30 dagen.
Muharram is een van de vier heilige maanden van de Islam, samen met Rajab, Dhul Qa’dah en Dhul Hidja. Fatih Muharram is een feestdag in Marokko.
Lees meer
Het Marokkaanse ministerie van Onderwijs heeft de berichten over de zelfmoord van kind omdat zijn ouders hem geen schoolspullen konden kopen ontkend.
Vandaag, vrijdag 7 oktober, gaan de Marokkaanse stemmen voor de parlementsverkiezingen. Het zijn de eerste parlementsverkiezingen sinds de goedkeuring van de nieuwe grondwet in...
De 1e Muharram van het islamitische kalenderjaar 1437 valt dit jaar op donderdag 15 oktober. Dat meldt het Marokkaanse ministerie van Islamzaken.
In de laatste vier jaar werden in Marokko maar liefst 20.000 spookambtenaren ontslagen. Dat meldt het ministerie van Openbare dienst en Administratie.
De 1e Muharram 1439, eerste dag van het Islamitische jaar, valt dit jaar op vrijdag 22 september. Dat meldt het ministerie van Islamitische Zaken.