11 november 2015 - 16:30 - Wereld
De Turkse politie heeft een veertigtal Marokkanen gearresteerd voor hun vermeende banden met de terreurbeweging Islamitische Staat. De Marokkaanse autoriteiten melden echter dat het haraga’s zijn die via Turkije Europa wilden binnenkomen.
De verdachten werden op de luchthaven van Istanboel aangehouden. Zij wilden zich volgens Turkse veiligheidsbronnen bij de Islamitische staat in Syrië aansluiten. De luchthavenpolitie zou door een passagier zijn gewaarschuwd die zich op dezelfde vlucht als de verdachten bevond. Alle verdachten werden intussen uitgezet volgens Turkse media.
De Marokkaanse veiligheidsdienst DGSN heeft de informatie vandaag in een verklaring echter ontkend. Volgens de dienst zijn de veertig Marokkanen die op de luchthaven van Istanboel werden aangehouden illegale migranten die via Turkije naar Europa wilden vertrekken.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots