Marokkaanse douane betrapt man met 280.000 dirham bij grens Sebta
De Marokkaanse douane heeft bij de grens met de Spaanse enclave Sebta een man tegengehouden met 280.000 dirham die hij Marokko wilde binnensmokkelen.
1 september 2015 - 21:30 - Marokko
Bij een routinecontrole bij de grens van Sebta heeft de Marokkaanse douane in de nacht van zondag op maandag een bedrag van 121.350 euro aan contant geld onderschept.
Douanebronnen melden dat een Marokkaan met de Spaanse nationaliteit het geld illegaal het land wilde uitsmokkelen.
Het geld werd in de kofferbak van zijn auto met Spaans kenteken gevonden. De man werd gearresteerd en het geld in beslag genomen.
Medio augustus hadden de douanediensten ook al 33.000 euro bij dezelfde grens onderschept. De in- en uitvoer van grote geldbedragen moet verplicht bij de douane worden verklaard. Overtreders riskeren een boete ter hoogte van de helft van het gevonden bedrag.
Lees meer
De Marokkaanse douane heeft bij de grens met de Spaanse enclave Sebta een man tegengehouden met 280.000 dirham die hij Marokko wilde binnensmokkelen.
Marokkaanse douaneagenten hebben woensdag in Nador twee mensen aangehouden met ruim 194.000 euro in hun bagage. Beiden probeerden Marokko met het geld te verlaten.
Meerdere douane operaties hebben deze week in het noord-Marokkaanse Nador tot de inbeslagneming van bijna 70.000 euro geleid.
De Marokkaanse douane heeft vorige week 50.000 euro onderschept bij de grensovergang Bab Sebta in het noorden van het land.
De Spaanse politie heeft maandag bij de grens van Sebta een Marokkaanse vrouw in de kofferbak van een auto gevonden. De bestuurder van de auto is een Portugese man.