16 september 2024 - 13:00 - Economie
De Marokkaanse dirham heeft in de week van 5 tot 11 september 2024 aan waarde gewonnen. Volgens de Marokkaanse centrale bank, Bank Al-Maghrib, steeg de waarde met 0,3% ten opzichte van de euro en 0,1% ten opzichte van de Amerikaanse dollar.
Gedurende deze periode vonden er geen interventies plaats op de valutamarkt, meldt Bank Al-Maghrib in haar wekelijkse bulletin. De officiële reserves van Marokko bedroegen op 6 september 364 miljard dirham, een stijging van 0,2% op weekbasis en 2,4% op jaarbasis.
Lees ook: Marokkaanse dirham verliest waarde, euro en dollar sterker
Op de interbancaire markt bedroeg het gemiddelde dagelijkse handelsvolume 1,7 miljard dirham en de interbancaire rente 2,75%.
De Marokkaanse beursindex MASI steeg met 0,6%, waarmee de winst sinds begin dit jaar op 15,2% uitkomt. Deze positieve ontwikkeling is vooral te danken aan de sectoren transportdiensten (+5,5%), vastgoed (+5,4%) en de voedingsmiddelenindustrie (+3,5%).
Lees ook: Marokkaanse dirham in topvorm dankzij flexibele wisselkoers
Het totale handelsvolume op de beurs bedroeg 1,3 miljard dirham, tegen 2 miljard dirham de week ervoor. Het grootste deel van de handel vond plaats op de centrale aandelenmarkt.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!