5 april 2025 - 11:00 - Wereld
Spanje heeft eenheden ingezet in Melilla om surveillance- en afschrikkingsmissies uit te voeren. Deze maatregelen zijn bedoeld om de veiligheid en verdediging van de autonome stad te waarborgen, gezien de aanhoudende claims van Marokko.
Het gemengde artillerieregiment nr. 32 (RAMIX 32), dat zowel veldartillerie als luchtafweerartillerie omvat en in Melilla is gestationeerd, ondersteunt andere eenheden van het algemene commando van Melilla. Het doel is om de bewaking van strategische punten en de controle van de toegang tot gevoelige gebieden te intensiveren, kortom, de verdediging van de autonome stad te garanderen.
Lees ook: Marokko blokkeert Spaanse vrachtwagens bij grenzen Ceuta en Melilla
Het Spaanse leger benadrukt dat deze manoeuvres geen reactie zijn op een specifiek incident, maar deel uitmaken van de uitvoering van het jaarlijkse paraatheidsplan. Dit plan is gericht op het versterken van de veiligheid in gebieden onder Spaanse soevereiniteit, meldt La Razon.
Deze zoveelste surveillance- en afschrikkingsmissie in Melilla vindt plaats in een context van spanningen met Marokko. Marokko eist de afgelopen jaren voortdurend de soevereiniteit op over de autonome steden Ceuta en Melilla, evenals over de Spaanse eilanden en rotsen.
Lees ook: Spanje: spookbeeld van een Marokkaanse aanval op Sebta en Melilla
Van haar kant heeft Melilla haar bewakingssysteem verbeterd door de aankoop van drones, geavanceerde sensoren en snelle responssystemen. Deze maatregelen zijn bedoeld om de veiligheid aan de grenzen te versterken en de bescherming van de burgers van Melilla tegen elke poging tot destabilisatie te waarborgen. Met deze acties toont Spanje haar vastberadenheid om de verdediging van de autonome stad te verzekeren.
Marokko zet Europees afval om in geld
Marokko aast op gevreesde K2 Black Panther Tank
Koning gaat Mohammed VI-toren inhuldigen
Grootscheepse sloopactie treft bekende namen in Marokko
Marokkaanse politie vindt 2,7 ton vervalste olijfolie in tankstation
Marokkaanse verantwoordelijke op de vlucht na drugsschandaal
Chaos met pelgrimsvluchten, Marokkanen gestrand in Saoedi-Arabië
Algerije houdt lichamen van zeven Marokkanen vast
Saoedi-Arabië: Marokko waarschuwt zijn burgers
Vluchten naar Marokko vanuit België geannuleerd
Marokkaanse boerenmoordenaar aan Spanje uitgeleverd
Spanje schaft visa af voor Marokkanen
Marokkaanse kinderen gebruikt als "wegwerp-dealers" in België
Vier reizen naar Marokko: 8500 euro aan uitkeringen terugbetalen