Zoeken

Marokkaanse activiste opgepakt om "Allah is lesbian"-shirt

12 augustus 2025 - 20:30 - Marokko

©

Een foto van een T-shirt met een provocerende tekst heeft in Marokko geleid tot een nationale rel en de arrestatie van een bekende activiste. De post, die in korte tijd viraal ging, veroorzaakte een golf van verontwaardiging en zette de discussie over de grenzen van de vrijheid van meningsuiting op scherp.

De gearresteerde vrouw is Ibtissame Lachgar, oprichtster van de LHBTI-beweging MALI. Ze werd zondag in Rabat opgepakt nadat ze een foto van zichzelf deelde met een T-shirt met de opdruk ‘Allah is lesbian’. De procureur des Konings heeft bevestigd dat ze in hechtenis is genomen voor onderzoek.

Lees ook: "Allah is lesbian": T-shirt van activist schokt Marokko

De post ontketende een storm aan reacties. Lachgar zelf gooide olie op het vuur door de islam ‘fascistisch’ te noemen, maar meldde tegelijkertijd dat ze werd overspoeld door duizenden doods- en verkrachtingsbedreigingen. De activiste weigerde haar post te verwijderen en bleef bij haar standpunt.

Lees ook: "Je zult sterven in pijn": Marokkaanse feministen met de dood bedreigd

De arrestatie kreeg bijval van voormalig minister voor Mensenrechten, Mustapha Ramid. Hij stelde dat dit geen mening is, maar een ‘opzettelijke belediging’ van religieuze waarden. Ramid verwees naar de Marokkaanse strafwet, die godslastering strafbaar stelt ter bescherming van de ‘sociale cohesie’, en riep op tot een strikte toepassing ervan.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team