Zoeken

Marokkaan in Nederland opgepakt voor plannen aanslag

12 december 2016 - 11:15 - Nederland

Geschreven door Laila A.

De Nederlandse autoriteiten hebben de arrestatie aangekondigd van een man van Marokkaanse afkomst die een terroristische aanslag voorbereidde.

Tijdens een huiszoeking bij de verdachte werd een Kalashnikov AK-47 en twee volle laders gevonden alsook Cobra-vuurwerk dat belangrijke ontploffingen en grote rookwolken kan veroorzaken.

De politie heeft eveneens 1600 euro, meerdere mobiele telefoons en een vlag van de terreurorganisatie Daesh in beslag genomen.

Jawad, 30, werkte maandenlang in de haven van Rotterdam volgens zijn broer. « Hij werkte vijf of zes maanden in de haven. Heb je ooit gehoord van een terrorist die in een haven werkt? Hij is gelovig, bid vijf keer per dag maar is geen terrorist. »

De verdachte werd voor 15 dagen in voorarrest genomen. Over de details van de aanslag die hij zou hebben willen plegen is nog niets bekend.

Lees meer

Marokko: student opgepakt voor plannen terroristische aanslag

Agenten van de BCIJ hebben zaterdag de arrestatie in Mohammedia aangekondigd van een ingenieursstudent die trouw zou hebben gezworen aan Daesh.

Marokkanen in Nederland opgepakt voor plannen aanslagen

Op 17 juni werden in Rotterdam twee mannen met de Marokkaanse nationaliteit aangehouden voor terrorisme. Dat bericht de Nederlandse politie.

Man aangehouden voor aanslag op Duitse moskee

De vermeende dader van een aanslag tegen een moskee in het Duitse Dresden in september dit jaar is vrijdag door de politie gearresteerd.

Marokkaanse-Nederlanders planden aanslag op Turks consulaat in Rotterdam

Vier Marokkaans-Nederlandse mannen zijn maandag opgepakt voor het plannen van een aanslag op het consulaat van Turkije in Rotterdam.

Marokkaan kort opgepakt voor aanslag moskee Quebec

Een Marokkaanse man werd kort aangehouden voor de aanslag op een moskee in Quebec. Bij de aanval kwamen zes mensen om het leven.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team