Zoeken

Chakib kwam 10 jaar geleden illegaal in Spanje aan en is nu kampioen

- Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Chakib Lachgar vertrok op 18-jarige leeftijd illegaal naar Spanje. Hij deed de oversteek onderaan een vrachtwagen en is nu een marathonkampioen.

De jongeman, voormalige lid van de atletiekclub "Jeunesse Sakia Lhamra" in Marokko, heeft zondag de 55e internationale marathon van San Sebastian gewonnen.

Chakib vertelde aan Diario Vasca over zijn parcours. "Ik verliet Marokko op mijn 18e. Omdat de oversteek met een boot te duur was, besloot ik onder een vrachtwagen naar Spanje te vertrekken. Het was een erg gevaarlijk avontuur dat ik niet kan vergeten", vertelde de jonge atleet.

Chakib Lachgar woont nu in Gipuzkoa, in het noorden van Spanje, en heeft nog steeds enkel de Marokkaanse nationaliteit. Hij leeft nu wel legaal in Spanje dankzij de steun die hij kreeg van de vereniging Gutziak Colore.

Lees meer

Tragische einde voor Marokkaanse tiener in Almeria

Een jonge Marokkaan is deze week in Almeria, in het zuiden van Spanje, op tragische wijze om het leven gekomen.

Italië: luchthaven Milaan platgelegd door Marokkaan

Een jonge Marokkaan is erin geslaagd om illegaal Italië binnen te komen door aan een douanecontrole op de luchthaven Milaan-Malpensa te ontsnappen.

Jonge Marokkaan komt op tragische wijze om het leven in Barcelona (video)

Een 18-jarige Marokkaan is door een Algerijnse onderdaan op brutale wijze vermoord in het Spaanse Barcelona. De dader probeerde hem in een park te beroven.

Marokkaanse kampioen gooit medaille in zee en vertrekt illegaal naar Spanje (video)

Anouar Boukharsa is in Spanje. De Marokkaanse taekwondo kampioen vertrok enkele dagen geleden met een groepje migranten in een bootje naar Europa en maakte een korte video...

Spanje: eerlijkheid jonge Marokkaan beloond

Een 16-jarige Marokkaanse migrant die alleen én illegaal in Spanje woont, heeft dankzij zijn eerlijkheid de media gehaald.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team