17 april 2025 , 11:00 - Laila Amraoui - Sport
Bondscoach Walid Regragui heeft openheid gegeven over zijn pogingen om supertalent Lamine Yamal (17) te overtuigen voor Marokko te kiezen. In een Spaans televisieprogramma onthulde Regragui hoe hij tevergeefs probeerde het toptalent van FC Barcelona naar de Atlas Leeuwen te halen.
Te gast bij El Chiringuito de Jugones sprak Regragui openhartig over de kwestie Yamal, de jonge aanvaller met een Marokkaanse vader en een Equatoriaal-Guinese moeder die uiteindelijk voor Spanje koos. De Marokkaanse coach legde uit dat hij direct contact had met de speler. "Ik heb meerdere telefoongesprekken met hem gehad," aldus Regragui in vloeiend Spaans tegenover presentator Josep Pedrerol.
Lees ook: Lamine Yamal: "Ze gaan hem vermoorden in Marokko"
"Ik heb hem de projecten van Marokko voorgelegd: de Afrika Cup 2025 in eigen land, het WK 2030...", vervolgde de bondscoach. Yamal reageerde volgens Regragui zeer oprecht. "Hij was totaal eerlijk tegen me. Twee dagen later belde hij me terug om te zeggen dat hij zich Spanjaard voelde, dat hij altijd al voor Spanje had gespeeld. Ik heb hem succes gewenst, want hij was voorbeeldig in zijn oprechtheid."
Lees ook: Waarom Lamine Yamal voor Spanje koos en Brahim Diaz voor Marokko
Ondanks de teleurstelling erkende Walid Regragui de uitzonderlijke kwaliteiten van de jonge speler. "Lamine Yamal is een generatietalent (’crack’) dat we naar de Marokkaanse selectie probeerden te halen, maar dat is niet gelukt," gaf hij toe. "Wat hij op zijn leeftijd doet, is ongelooflijk."
Marokkaan zwaargewond na steekpartij in winkel in Antwerpen
Britse soldaten van Marokko naar arctische kou: oefenen voor oorlog aan Russische grens
Marokko verovert Amerikaanse eettafel
Marokkaans consulaat vraagt noodopvang in Schiedam
Marokkaanse chauffeur in tranen na vondst 445 kilo cannabis bij grens
Transportcrisis in Spanje: 3000 euro lokt Marokkaanse werknemers
Brahim Díaz krijgt ’onmogelijke’ aanbieding
WK-loting brengt Marokko terug bij historische tegenstanders, maar "verrassingseffect is weg"
Franse bondscoach zet Marokko klem in strijd om toptalent Ayoub Bouaddi
Marokko wint van sterk Saudi-Arabië en gaat naar kwartfinale Arab Cup
Vader Lamine Yamal opnieuw zwaar over de scheef
Brazilië vreest Marokko: Ancelotti ziet Atlas Leeuwen als enig obstakel
Marokko aast op Ecuador voor ultieme WK-barometer
WK 2026: Marokko start in New York tegen Brazilië, ook Boston en Atlanta speelsteden