14 oktober 2013 - 10:08 - Marokko
Het Koninklijk paleis in Marokko gaat ter gelegenheid van het Offerfeest, schapen schenken aan alle regeringsleden. Ook de vertrekkende minister krijgen een schaap.
In Marokko is het sinds Hassan II, een traditie van de monarchie om schapen te schenken voor het Offerfeest.
De dieren zijn afkomstig uit het kroondomein van de Koning. Volgens Akhbar Al Yaoum schonk wijlen Hassan II zelfs schapen aan zijn tegenstanders.
Ook Aziz Akhannouch, minister van Landbouw en rijke zakenman, heeft schapen geschonken aan een dertigtal chauffeurs van ministers ter gelegenheid van Aid El Kebir.
Traditiegetrouw geven rijken in Marokko, schapen aan de minder begunstigden voor Eid Al Adha. De meesten doen dit anoniem, zoals een veekweker uit Oulad Ziane die jaarlijks ruim 200 schapen weggeeft.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk