Koning Mohammed VI gaat salafistische gevangenen gratiëren
Tientallen Salafisten die momenteel worden vastgehouden in Marokkaanse gevangenissen zullen binnenkort naar verwachting door Koning Mohammed VI worden gegratieerd.
8 december 2015 - 20:55 - Marokko
Koning Mohammed VI heeft uitzonderlijk de Marokkaanse nationaliteit toegekend aan zeven personen. Het koninklijk besluit werd eind november in het staatsblad gepubliceerd.
Volgens La Vie Eco kregen onder meer een Libanees koppel en hun in 2000 in Berlijn geboren dochter de nationaliteit. Ook twee in Frankrijk geboren jongemannen en een in 1978 geboren Libische vrouw kregen de Marokkaanse nationaliteit.
Het uitzonderlijk besluit om de Marokkaanse nationaliteit toe te kennen wordt vaak om humanitaire redenen genomen of omdat de begunstigden een dienst aan Marokko hebben bewezen.
Onder de meest bekende persoonlijkheden die de Marokkaanse nationaliteit hebben gekregen vinden we de voormalige bondscoach van het Marokkaans elftal José Mehdi Faria. Meer recent verleende Koning Mohammed VI ook de nationaliteit aan de Algerijnse zanger Khaled en de tennisser Lamine Ouahab.
Lees meer
Tientallen Salafisten die momenteel worden vastgehouden in Marokkaanse gevangenissen zullen binnenkort naar verwachting door Koning Mohammed VI worden gegratieerd.
Uit nieuwe cijfers van Eurostat blijkt dat Marokkanen bij de buitenlanders behoren die het meest een Europese nationaliteit aannamen in de loop van 2014.
De hervorming van de wet op de aanvraag van de Marokkaanse nationaliteit heeft 33.587 mensen toegestaan om de burgerschap via de moeder te verkrijgen. Dat stelt minister...
Koning Mohammed VI heeft zijn gratie verleend aan 325 mensen die voor diverse misdaden werden veroordeeld. Dat meldt het ministerie van Justitie in een verklaring.
Zoulikha Nasri, adviseur van Koning Mohammed VI, is woensdagochtend in het militair ziekenhuis van Rabat op 70-jarige leeftijd aan een beroerte overleden.