24 mei 2017 - 13:50 - Wereld
De opening van een nieuwe moskee in San Stino di Livenza bij Venetië in Italië is niet naar de zin van iedereen.
Aanhangers van de Italiaanse separatistische partij Lega Nord hebben hun onvrede geuit met een banket met varkensvlees nabij de moskee.
« Als het echt een ‘cultureel centrum’ is dan moeten ze hun programma en activiteiten presenteren en in het gebouw Italiaans spreken. Echte integratie begint met de basisregels en is een kwestie van gezond verstand ", verklaarde Gianluca Forcolin, vice-president van de regio en lid van de Lega Nord.
Een tweehonderdtal mensen waren aanwezig voor de inauguratie van de moskee, waaronder de ambassadeur van Marokko in Italië Hassan Abouyoub en de burgemeester van San Stino di Livenza, Matteo Cappelletto.
« We willen dat het een plek voor alle burgers wordt die meer willen weten over de wereld en de islamitische cultuur », verklaarde moskeevoorzitter Bouchaib Tanji.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Utrechtse Amir slachtoffer fatbike-drama
Hoensbroekse Yasmin (3) overlijdt na stopzetten behandeling
Palestijnse vlag op joodse profielen, Marokkaanse student veroordeeld
Veel mysterie rond dodelijke val Abdel uit raam in Brussel
Dubai levert rechterhand drugsbaron ’Monte Christo’ uit aan België
Rechtszaak Amsterdam: verdachten brachten vrouwen uit Marokko voor prostitutie
Imam Alkmaar ontslagen na Israël-trip