Zoeken

IS misbruikt Marokkanen voor zelfmoordaanslagen

- Wereld

Geschreven door Laila A.

Tientallen Marokkanen werden door de terroristische groepering Daesh aangeworven om zelfmoordaanslagen in Syrië en Irak te plegen.

Volgens Akhbar Al Yaoum is dit fenomeen sterk toegenomen sinds het begin van de luchtaanvallen van de coalitie tegen IS geleidt door de Verenigde Staten.

Een Marokkaanse zelfmoordterrorist genaamd Abu Hamza Al Maghrebi heeft in november een zelfmoordaanslag gepleegd op 200 km van de Iraakse hoofdstad Bagdad. De aanval werd uitgevoerd met een voertuig met twee ton explosieven aan boord. Meerdere Irakese soldaten kwamen toen om het leven.

Om de macht in de Syrische grensstad Kobani over te nemen zou de Islamitische Staat tientallen zelfmoordaanslagen plannen, met jongeren van Marokkaanse en Tunesische afkomst, onder leiding van Abu Mohamed Al Maghreb.

In deze regio werden vorige week drie zelfmoordaanslagen gepleegd. Een van de zelfmoordterroristen was een Duitse Marokkaan.

Lees meer

Marokkaanse toeristen blijven naar Israël gaan

Het aantal Marokkanen die Israël bezoeken zit al jaren in een stijgende trend. Ook dit jaar is deze stijging voelbaar. Dat beweert informatiewebsite i24news in ieder geval.

Marokkanen gezocht in verband met aanslag Tunesië

Iets meer dan een week na de aanslag op het Bardo museum in Tunis, waarbij 23 mensen om het leven kwamen, heeft de politie laten weten dat twee Marokkanen betrokken zouden zijn.

Vooral Marokkaanse strijders dood bij Islamitische Staat

Bij gevechten van de Islamitische Staat worden voornamelijk Marokkaanse en Tunesische strijders gedood. Dat zegt Abu Khalid Al Jazraoui, één van de leiders van de...

Spanje staat uitlevering Marokkaanse terreurverdachte toe

De Spaanse ministerraad heeft eerder deze week ingestemd met de uitlevering van Mohamed Said. De Spanjaard van Marokkaanse afkomst wordt door Marokko opgeëist.

30% Marokkaanse Jihadgangers komen uit Tanger en Tetouan

Uit een nieuw onderzoek van de Marokkaanse veiligheidsdiensten blijkt dat 30% Marokkaanse jihadisten uit Tanger en Tetouan afkomstig zijn.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team