Marinehaven Ksar Sghir open
De nieuwe marinehaven in Ksar Sghir, nabij Sebta in het noorden van Marokko, is volgens Spaanse media reeds operationeel.
- Economie
Koning Mohammed VI heeft dinsdag de bouw van Nador West Med gelanceerd, een havencomplex op 850 hectare in het noorden van Marokko, dat 7,5 miljard dirham zal kosten.
De haven begrijpt zes clusters gericht op ’Europa’, de ’Middellandse Zeegebied’, de ’Straat van Gibraltar’, de regio’s ’Kenitra-Casablanca’ en ’Sous-Tensift’, en de ’zuidelijke havens’ van Marokko.
Ook zal een gigantische opslagplaats voor aardolie in de haven worden gebouwd, om niet alleen Marokko, maar ook Europa te leveren.
Nador West Med, groter dan Tanger Med en gelegen in de landelijke gemeente Laâzanèn (Iaazanen), wordt rechtstreeks aangesloten op de snelweg en zal bereikbaar zijn met trein.
Lees meer
De nieuwe marinehaven in Ksar Sghir, nabij Sebta in het noorden van Marokko, is volgens Spaanse media reeds operationeel.
De Afrikaanse Ontwikkelingsbank heeft een lening van 112,86 miljoen euro aan Marokko verstrekt voor de bouw van de nieuwe haven Nador West Med.
Binnenkort rijden er ook trams in Nador, Fez, Meknes en Marrakech. Dat vertelde een verantwoordelijke van de Franse groep Alstom op dinsdag in Casablanca.
Ook Berkane beschik binnenkort over een Marjane-winkelcentrum. De bouw van de nieuwe supermarkt is op dinsdag gestart.
Nog voor het einde van het jaar gaat de bouw van de nieuwe haven van de noord-Marokkaanse stad Nador van start. Volgens La Vie Eco gaat de havenautoriteit in de komende weken...