Zoeken

Harde strijd om Noussair Mazraoui: Manchester wil uitstel forceren

23 november 2025 , 10:00 - Fouad Badel - Sport

De naderende Afrika Cup zorgt voor flinke uitdagingen in Manchester. De Engelse club dreigt in december en januari cruciale spelers te moeten missen vanwege het toernooi, dat van 21 december tot en met 18 januari in Marokko plaatsvindt. Trainer Rúben Amorim richt zijn pijlen met name op Noussair Mazraoui, de Marokkaanse international, in een poging hem langer in Engeland te houden dan de reglementen strikt voorschrijven. Dit uitstel is noodzakelijk om de selectie in twee belangrijke competitieduels compleet te houden.

De regelgeving bepaalt dat nationale ploegen hun spelers ongeveer twee weken voor aanvang van het toernooi mogen opeisen. Amorim zoekt echter actief naar extra manoeuvreerruimte om Mazraoui te behouden voor de uitwedstrijd tegen Wolverhampton op 8 december en de thuiswedstrijd tegen Bournemouth op 15 december 2025. De coach beseft dat de verplichtingen rondom de vrijgave duidelijk zijn, maar ziet ruimte voor overleg.

Lees ook: Wedstrijden Marokko: kleine verrassingen voor Walid Regragui

"De verplichtingen betreffende de beschikbaarheid van internationals zijn heel duidelijk, maar we gaan proberen te onderhandelen," lichtte de Portugese coach toe. Hij gaf aan dat de club zijn internationals graag wat langer wilde behouden. "De Afrika Cup is geen verrassing, maar het blijft een belangrijk verlies voor ons. Het is ook een kans voor andere spelers om zich te laten zien."

Lees ook: Noussair Mazraoui eindelijk terug?

De aanloop naar de Afrika Cup brengt een duidelijke aanvalscrisis teweeg in Manchester. Naast het mogelijke vertrek van Mazraoui, kunnen ook Bryan Mbeumo en Amad Diallo afreizen naar het continentale kampioenschap. De situatie wordt nog nijpender door de knieblessure van centrumspits Benjamin Sesko, die hierdoor enkele weken buiten strijd is. De Sloveen mist de komende periode de trainingen en is onzeker voor de aankomende wedstrijd tegen Everton op Old Trafford. Dit personeelstekort in de voorhoede is een aanzienlijke tegenslag voor Rúben Amorim.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team