23 april 2025 - 22:10 - Sport
Hakim Ziyech heeft zich woensdag laten gaan tijdens de halve finale van de Qatarese beker. Zijn ploeg Al-Duhail nam het op tegen Al-Gharafa in een wedstrijd die na een 0-0 gelijkspel uitdraaide op strafschoppen, gewonnen door Al-Duhail met 4-3. Bij Al-Gharafa speelde de Algerijnse international Yacine Brahimi mee, die goed is voor 69 interlands en 15 doelpunten maar sinds juni 2024 niet meer werd opgeroepen.
Ziyech, die sinds oktober 2024 niet meer geselecteerd werd voor het Marokkaans elftal waarmee hij 64 wedstrijden en 25 goals verzamelde, startte in de basis. De 32-jarige aanvaller, die door trainer Christophe Galtier als rechtermiddenvelder werd opgesteld, reageerde echter furieus toen hij in de 71ste minuut naar de kant werd gehaald. Na enkele woorden richting de bank te hebben gemompeld, trapte hij hard tegen een waterfles en vervolgens nogmaals, voordat hij op de reservebank plaatsnam. Een van zijn teamgenoten probeerde hem te kalmeren.
Lees ook: Ophef om Hakim Ziyech’s cryptische boodschap
Het is onduidelijk of Ziyech’s reactie gericht was tegen zijn coach Christophe Galtier of dat het pure frustratie was over zijn eigen prestatie. De Franse trainer zal het incident waarschijnlijk niet waarderen, wat mogelijk tot spanningen tussen de twee kan leiden. Een dergelijke onenigheid zou de rest van het seizoen voor de Atlas Leeuw kunnen bemoeilijken.
Lees ook: Clash tussen Ziyech en Halilhodzic eindelijk onthuld
Deze uitbarsting roept vragen op over Ziyech’s temperament. Het is bekend dat hij afgelopen winter naar Qatar kwam na een breuk met zijn vorige trainer bij Galatasaray, Okan Buruk. Eind maart speculeerden volgers al over mogelijke spanningen met bondscoach Walid Regragui, nadat Ziyech tijdens een interlandperiode een cryptische boodschap op sociale media plaatste, waarvan onduidelijk bleef of deze een steek onder water was naar de coach van het Marokkaans elftal.
Grootste busdeal ooit in Afrika: China levert honderden bussen aan Marokko
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Lynk & Co verovert Marokko met wagens van de toekomst
Rekening van 38.000 euro na weekje Marokko, Orange reageert
Schokkend: kakkerlak in tajine in Rabat
Spanningen tussen PSG en Achraf Hakimi na interview
Badr Hari trakteert Marokko op uniek cadeau (video)
Amine Harit zoekt geluk in Turkije
Noussair Mazraoui: "Ik heb veel geleerd"
Marokkaans elftal wacht op Hakim Ziyech
Sofiane Boufal reageert op berichten over zijn moeder
Anwar El Ghazi in Qatar tijdens aanval Israël: "Wordt wakker!"
Gevallen talent Kays Ruiz-Atil: "Ik verdien een tweede kans"