25 mei 2024 - 22:00 - Marokko
Een gebouw van vijf verdiepingen is donderdag ingestort in de wijk Bourgogne in Casablanca. Niemand raakte gewond bij de instorting, maar er is aanzienlijke materiële schade.
Volgens getuigen begon het gebouw te scheuren en te verzakken, waarna het plotseling instortte. De oorzaak van de instorting is nog niet bekend, maar wordt onderzocht door de autoriteiten. Mogelijk is er sprake van constructiefouten of slecht onderhoud.
Lees ook: Tragedie in Fez: 5 doden bij instorting huis
Wonder boven wonder vielen er bij de instorting geen slachtoffers. De hulpdiensten waren snel ter plaatse en hebben de bewoners van de getroffen gebouwen geëvacueerd.
De instorting heeft ook schade veroorzaakt aan een nabijgelegen gebouw, dat ontruimd is wegens instortingsgevaar. De bewoners van beide panden zijn elders ondergebracht.
Lees ook: Deel ziekenhuis Sidi Kacem stort in (video)
Bewoners van de wijk beschreven een luide knal toen het gebouw instortte. "We dachten dat er een bom was ontploft", aldus een bewoner. "Het was echt angstaanjagend."
Banken Marokko "plegen misbruik"
Marokko kiest voor Russische technologie
Marokkaan vrijgelaten na miljoenenroof in Duitsland: "Onvoldoende bewijs"
"Dit had ik nooit verwacht": Britse influencer in shock na trip in Marokko
Onschuldig Marokkaans gezin opgeofferd voor rust in Urk
Noussair Mazraoui: "Ik heb veel geleerd"
Marokko kiest voor Russische technologie
"Dit had ik nooit verwacht": Britse influencer in shock na trip in Marokko
Rabat sloopt luxe villa’s
Goud wordt onbetaalbaar voor Marokkanen
Marokkaanse stad is dé kerstbestemming voor Amerikanen
Ryanair kijkt naar Marokko voor megaproject
Machtsstrijd op eliteschool Al Akhawayn in Marokko
Café’s Tanger onder vuur: kakkerlakken en slechte service