30 oktober 2018 - 21:00 - Wereld
Frankrijk heeft besloten om strenger op te treden tegen Marokkaanse "minderjarige" migranten die al bijna 2 jaar in de straten van Parijs zwerven en geen enkele oplossing aanvaarden.
Volgens het tijdschrift Le Point bezoeken drie consulaire overheidsagenten bijna dagelijks de wijk La Goutte d’Or om jongeren afkomstig uit Marokko te identificeren en hun families terug te vinden.
Sinds deze zomer werden 219 dossiers opgesteld en 42 "valse minderjarigen" geïdentificeerd. Zes van hen werden intussen naar Marokko uitgezet. Acht jongeren wisten uit een opvangcentrum te vluchten en zijn sindsdien onvindbaar.
Het blad bericht tevens dat sinds begin dit jaar 1552 Marokkaanse minderjarigen door de Franse politie werden gearresteerd voor diefstallen met geweld en inbraken. 806 van hen werden voor de jeugdrechter in Parijs geleid en 21 werden in voorlopige hechtenis genomen.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren