Opnieuw Marokkaan beste leerling van Italië
Mohammed Mosdaq, een jonge Italiaan van Marokkaanse afkomst, haalde op het eindexamen de beste score van heel Italië.
28 juni 2015 - 21:45 - Marokko
Een mooie wraak voor Salma en Soumia uit Berkane. De tweelingzusjes werden vorig jaar van examenfraude beschuldigd door het ministerie van Onderwijs. Ze deden het examen dit jaar opnieuw en slaagden met 18,75 en 17,85/20!
De zaak zorgde vorig jaar maandenlang voor opschudding in Marokko. De controlecommissie vond dat de antwoorden op het filosofie examen van de zusjes te gelijkend waren. De zaak belandde voor de rechter die de tweeling tweemaal gelijk gaf.
Toch bleef het ministerie volhouden dat ze hadden vals gespeeld op het eindexamen. De afdeling oordeelde toen dat "niemand de beslissingen van de controlecommissie en de commissie belast met fraudezaken kan veranderen". Minister Rachid Belmokhtar had er een persoonlijke zaak van gemaakt waardoor de meisjes dit jaar opnieuw het eindexamen moesten doen.
Salma haalde een gemiddelde van 18,75 en haar zusje Soumia 17,85/20 op het baccalaureaat examen. En dit alles met een ’grote onderscheiding’. Proficiat!
Lees meer
Mohammed Mosdaq, een jonge Italiaan van Marokkaanse afkomst, haalde op het eindexamen de beste score van heel Italië.
Honderden mensen hebben zondagmiddag in Rabat en Casablanca gedemonstreerd onder de slogan "Een jurk dragen is geen misdaad". De betogers wilden hun steun betuigen aan de...
De politie in Larache heeft vorige week drie zusjes van 18 maanden tot 7 jaar ontdekt die door hun ouders waren achtergelaten en al maanden alleen woonden.
De uitslagen van het eindexamen in Marokko werden gisteren bekend gemaakt. Nihal Chahbar, leerlinge uit de regio Marrakech-Safi, behaalde het beste resultaat.
Elhabib Choubani, voormalige minister van Betrekkingen met het Parlement, en minister Soumia Benkhaldoun van Hoger onderwijs zijn op 24 juli in het Marokkaanse Temara getrouwd.