5 november 2024 - 18:50 - Marokkanen in het buitenland
De Europese Unie wil een einde maken aan de manier waarop Marokkanen in Europa geld overmaken naar hun thuisland via Marokkaanse banken met vestigingen in Europa.
"Verschillende bankautoriteiten in de Europese Unie hebben besloten de bemiddeling door Europese filialen van Marokkaanse banken te stoppen", meldt Finances News Hebdo. "De voorwaarden voor deze dienstverlening zullen verder worden aangescherpt als het voorstel voor een Europese richtlijn betreffende bijkantoren van derde landen in zijn huidige vorm wordt aangenomen."
Lees ook: Europa blokkeert geldtransfers van Marokkaanse diaspora
De Europese Unie wil na de Brexit een einde maken aan de overdracht van geld door buitenlandse banken in Europa naar hun land van herkomst, zonder dat er waarde wordt gecreëerd op Europees grondgebied. Deze maatregel raakt de geldtransfers van Marokkanen in Europa via Marokkaanse banken in zeven EU-landen. Jaarlijks sturen zij bijna 10 miljard dollar naar Marokko, wat de economie van het land een flinke impuls geeft.
De Europese richtlijn wil buitenlandse banken die niet in de Europese Unie zijn gevestigd, verbieden bankdiensten aan te bieden aan klanten in de Europese Unie. "Het is de bedoeling dat elke bankdienst door bedrijven uit derde landen voortaan afhankelijk wordt gesteld van de oprichting van een bijkantoor, of zelfs een dochteronderneming, in de Europese Unie", schrijft het blad. "Dit zou kostbaar kunnen worden voor onze Marokkaanse banken."
Lees ook: Marokkanen in buitenland sturen recordbedrag naar huis
Bovendien dreigt de nieuwe OESO-conventie over de uitwisseling van belastinginformatie de geldtransfers van Marokkanen in Europa verder te bemoeilijken. Zij zullen dan mogelijk moeten uitwijken naar gespecialiseerde betaalinstellingen, die niet onder de Europese richtlijn vallen.
Hakim Ziyech weigert miljoenenvoorstellen uit Golf
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Marokko waarschuwt: opgelet met wat je eet!
Marokko onder vuur om ouderwets paspoortcontrole op veerboot
Belasting op vastgoed in Marokko: regels voor Marokkaanse diaspora
Naar Marokko met een geleende of huurauto, dit zijn de regels
Belangrijk bericht voor Marokkanen die via Sebta reizen
Nieuwe regels voor reizen naar Marokko via Spaanse havens
Marokkaanse diaspora: Marokko laat miljarden liggen
Diaspora redt Marokkaanse zomer
Marokkaanse diaspora: diepe band, geen terugkeer