11 februari 2013 - 17:00 - Economie
Marokko is de eerste bestemming van EU-steun in de Zuid Mediterrane regio, met 580,5 miljoen euro in de periode 2011-2013.
De EU-steun aan Marokko dient vooral voor sociale en economische ontwikkeling, milieubescherming en de verbetering van de justitie en de mensenrechten.
Dat zegt de Europese Unie in een op vrijdag gepubliceerd verslag van haar acties in de Arabische lente landen sinds 2011.
Eind 2008 werd Marokko een "gevorderde status" toebedeeld door de Europese unie. Marokko is daarom meer dan een bondgenoot, maar minder dan een lidstaat.
In februari 2012 beloofde de EU aan Marokko een "advanced status programma" van 2 miljard dirham te financieren. Het doel is de geleidelijke integratie van Marokko op de EU-markt.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje