Celstraf voor examenfraude in Marokko
Het Marokkaans parlement bespreekt momenteel een wetsvoorstel in verband met examenfraude. De tekst voorziet gevangenisstraffen voor fraudeurs.
7 juni 2016 - 22:35 - Marokko
In Marokko werden ruim 3000 leerlingen betrapt op valsspelen sinds het begin van de proeven van het baccalaureaat eindexamen dit jaar.
Dit cijfer werd door het ministerie van Onderwijs onthuld. De afdeling belooft niet alleen sancties tegen de fraudeurs maar ook tegen verantwoordelijken die te laks omgaan met de maatregelen om fraude te voorkomen.
Volgens het ministerie werden 21 mensen gearresteerd voor hun vermeende betrokkenheid bij de fraudes op het eindexamen. De verdachten werden in Rabat, Salé, Temara, Kenitra, Tanger, Marrakech, Oujda, Taza, Fez, Meknes en Safi aangehouden.
Het gaat in de meeste gevallen om leerlingen die de vragen van de examens op sociale media deelden en de antwoorden beloofden tegen geld.
Ondanks de strenge maatregelen die door het ministerie werden getroffen om examenfraude te vermijden waren sommige examenvragen slechts enkele minuten na het begin van de examens al op internet te vinden.
Lees meer
Het Marokkaans parlement bespreekt momenteel een wetsvoorstel in verband met examenfraude. De tekst voorziet gevangenisstraffen voor fraudeurs.
De uitslagen van het eindexamen in Marokko werden gisteren bekend gemaakt. Nihal Chahbar, leerlinge uit de regio Marrakech-Safi, behaalde het beste resultaat.
In Marokko legden dit jaar 238.550 leerlingen uit het privé en het openbaar onderwijs het baccalaureaat-eindexamen met succes af.
Acht mensen zijn dinsdag gearresteerd voor fraude tijdens het examen. Het gaat om studenten, maar ook om jongeren die buiten de scholen hun diensten aanboden tegen geld.
Een jong koppel is eerder deze week in Marrakech gearresteerd na op klaarlichte dag zoenend te zijn betrapt tijdens de Ramadan.