Eid ul-Fitr op zondag 24 mei 2020 in Nederland
Moslims in Nederland zullen nog een dag moeten vasten. Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan, zal op zondag 24 mei worden gevierd.
22 juli 2020 - 13:58 - Nederland
Eid ul-Adha zal dit jaar in Nederland en België op 31 juli 2020 worden gevierd. De datum van het feest werd dinsdag door de Saoedische religieuze autoriteiten vastgelegd.
Al Ryadh bericht dat het Saoedische hooggerechtshof in een verklaring laat weten dat de maansikkel die de maand Dhoe al-hijjah aankondigt, maandagavond niet werd gezien.
De eerste dag van Dhoe al-hijjah valt als gevolg op woensdag 22 juli. Eid ul-Adha wordt op de tiende dag van de maand Dhoe al-hijjah gevierd en zal dus op 31 juli plaatsvinden.
In aanloop van het feest hebben de ministeries van Binnenlandse zaken en Gezondheid in Marokko enkele strenge maatregelen getroffen. Alle beenhouwers die tijdens het feest willen werken moeten onder meer een coronatest ondergaan en een speciale vergunning aanvragen bij de autoriteiten.
Lees meer
Moslims in Nederland zullen nog een dag moeten vasten. Eid ul-Fitr, feest van het einde van de Ramadan, zal op zondag 24 mei worden gevierd.
Professionele en seizoensgebonden beenhouwers in Marokko zullen in aanloop van Eid ul-Fitr een vergunning moeten verkrijgen bij de autoriteiten om tijdens het feest te mogen...
Mensen uit Marokko zijn vanaf donderdag 13 augustus niet meer welkom in Nederland. Reden daarvan is de epidemiologische situatie in het koninkrijk.
Een twintigtal beenhouwers die op Eid ul-Adha moesten werken, testten in de afgelopen dagen positief op het coronavirus in Marrakech.
De datum van Eid ul-Adha 2020 in Marokko is bekend en werd dankzij astronomische berekeningen bevestigd.