9 maart 2018 - 10:40 - Economie
Het ecosysteem van Renault heeft in 2017 een omzet behaald van ruim één miljard euro (11,3 miljard dirham). Dat liet minister Moulay Hafid Elalamy van Industrie en Handel deze week weten.
Tijdens een gezamenlijke persconferentie met de directie van Renault Marokko, meldde de minister dat de integratiegraad vorig jaar 50% bereikte, met ruim 9 miljard investeringen en 14.000 banen.
"Wanneer we 100 miljard dirham export bereiken met een integratiepercentage van 50%, betekent dit dat er nog 50 miljard in Marokko blijft", verklaarde Moulay Hafid Elalamy.
De bewindsman gaf ook aan dat de doelstellingen voor 2023 naar boven waren herzien. Tegen dan is de Franse autofabrikant van plan om een omzet van 2 miljard euro te genereren, in plaats van oorspronkelijk 1,5 miljard. De integratiegraad zou 65% moeten bereiken en de fabriek in Tanger zal dan 450.000 voertuigen per jaar produceren. In de fabriek in Casablanca zullen dit jaar tevens 90.000 voertuigen worden geproduceerd.
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Marokkaans plan voor militaire operatie in Sahara ligt klaar
"Geen enkel Arabisch land is nog beschermd tegen Israël"
Marokkaanse elite-universiteit zet 16 leerlingen op straat na ruzie
Ezelraces in Marokko: viraal succes maar ook veel kritiek
Deze Marokkaanse badplaats is perfect voor einde zomer
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko
Marokko krijgt (eindelijk) toegang tot Amerikaanse vismarkt
Marokko blokkeert lading runderen, duizenden dieren vast in haven
Banken Marokko "plegen misbruik"