7 december 2011 - 09:00 - Cultuur
"Dutch Fashion Meets Marrakech" is een fashion show waarin jonge Nederlandse ontwerpers op 21 januari 2012 hun creaties in The Red Sun Marrakech aan een divers (inter)nationaal publiek en jury mogen showen.
Initiatiefnemers achter ‘Dutch Fashion Meets Marrakech’ zijn vier dames van de Fontys Academy for Creative Industries: Sharona Laurijssen, Farah Souiri, Sonia Ghazi en Alexandra Alberts. Hun streven? Een succesvol evenement dat via modecreaties een samensmelting creëert tussen de Westerse en Arabische cultuur.
"Dutch Fashion Meets Marrakech" gaat de uitdaging aan om vijftien modedesigners uit Nederland een unieke kans te geven om hun creaties te tonen voor een (inter)nationaal jury. Voor zowel de ontwerpers als de modellen, fotografen, visagisten en stylisten is dit een unieke gelegenheid om hen talenten te tonen, contacten te leggen, wellicht ontdekt te worden en vooral geïnspireerd te raken door mode in Marrakech.
Om geïnspireerd te worden is een zesdaagse trip georganiseerd door My Residence Marrakech. Tijdens deze trip gaan de modeontwerpers aan fashion gerelateerde excursies deelnemen zoals een masterclass van top designers uit Marrakech en voor de modellen is er een catwalk training.
Alle creaties die gemaakt worden voor "Dutch Fashion Meets Marrakech" zullen beoordeeld worden door vier modeontwerpers, dit zijn "Kamalia Creations", Bjorn Kersten, Allan Vos en "Max & Jan". Deze jury zal de modeontwerpers beoordelen op hun creaties, waarbij voornamelijk gelet wordt op de creaties die Westerse met Arabische invloeden hebben. Door hun vakkennis op modegebied en de samensmelting van culturen onderling, maken deze modekenners de perfecte jury tijdens de fashion show "Dutch Fashion Meets Marrakech".
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
French Montana en Swae Lee openen FIFA WK clubs
Uitstel voor Saad Lamjarred na chantage
Geheimen van Marokko: de gouden draden van het brokaat
Saad Lamjarred vecht deze week celstraf voor verkrachting aan
Chinese tv-hit kookt in Tanger
"Holy sh!t"-actrice Nora Dari in tranen op set
Marokkaanse actrice Naïma Bouhmala overleden