Marrakech: celstraf voor overspelige vrouw, minnaar vrijgelaten
De rechtbank van Imintanout bij Marrakech heeft een vrouw tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 1000 dirham veroordeeld voor overspel.
22 januari 2018 - 18:40 - Marokko
Een Iraakse rechtbank heeft een Duitse vrouw van Marokkaanse afkomst tot de doodstraf veroordeeld voor terrorisme.
De vrouw werd tot de doodstraf door ophanging veroordeeld omdat ze een "logistieke steun" leverde aan de terroristische organisatie Daesh.
Volgens Abdel Settar Bayraqdar, rechter én woordvoerder van de rechtbank van Bagdad, gaf de verdachte toe dat ze Duitsland had verlaten voor Syrië en vervolgens naar Irak doorreisde om zich bij Daesh aan te sluiten. Dat deed ze met haar twee dochters die beiden met strijders van Daesh trouwden.
Het is de eerste keer dat in Irak de doodstraf wordt uitgesproken tegen een vrouw met een Europese nationaliteit.
Lees meer
De rechtbank van Imintanout bij Marrakech heeft een vrouw tot 6 maanden gevangenisstraf en een boete van 1000 dirham veroordeeld voor overspel.
De antiterrorisme rechtbank van Salé heeft vrijdag van 1 tot 5 jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen meerdere terreurverdachten.
Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.
De moordenaar van Abdellatif Merdas, Kamerlid van de Constitutionele Unie, werd maandagavond veroordeeld.
De doodstraf die in januari in Irak tegen een Duitse vrouw van Marokkaanse afkomst was uitgesproken, is in beroep omgezet in een levenslange gevangenisstraf.