26 februari 2020 , 12:00 - Nawel Serdouni - Sport
Aziz Doufikar, voormalige Marokkaanse international, heeft de recente berichten in Marokkaanse media over het moeilijk verleden van Hakim Ziyech en zijn vermeende drugsverslaving ontkend.
Volgens deze berichten raakte de superster van Ajax Amsterdam aan drugs verslaafd na het overlijden van zijn vader in 2013. Doufikar stelt dat daar niets van waar is.
"Ziyech is mijn vriend, mijn broer, en hij was lange tijd net als mijn zoon. Ik ken hem sinds hij 13 jaar was, na het overlijden van zijn vader. Hij was met mij gedurende een lange periode en trainde met mijn zoon. Ze gingen samen naar school.", aldus Aziz Doufikar.
Volgens de voormalige Atlas Leeuw is Ziyech altijd een brave jongen geweest die een uitstekend opvoeding heeft gekregen van zijn moeder. Dat hielp hem "betrokken en volhardend te zijn in zijn training".
Doufikar, eerste Marokkaanse speler van de Eredivisie, vertelde ook dat Ziyech in een arm gezin opgroeide en een schok beleefde toen zijn vader overleed terwijl hij zelf nog maar een tiener was. Maar de aanvaller wist deze periode te doorstaan zonder aan alcohol of drugs te raken.
Ziyech vertrekt op 1 juli dit jaar naar Chelsea voor 45 miljoen euro. De Britse club bevestigde zondag dat de Atlas Leeuw voor vijf seizoenen heeft getekend.
Valse schatfoto op WhatsApp leidt tot fatale hinderlaag in Marokko
Chaos in Ksar Sghir, wilde kat dringt woning binnen
"Mama dyali", Israëlisch parlementslid eert Marokkaanse roots in Knesset
Marokkaanse vrouw moet naar de rechter om geslacht te bepalen
Saad Lamjarred ontsnapt aan berechting, zitting gaat niet door
"Duurste scheiding van Marokko": ex-man trekt klacht in, stelt voorwaarden
Lamine Yamal: "Marokko is ook mijn land!"
WK 2026: zo hoog schat de supercomputer Marokko in
Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Marokko vecht tegen de klok: omgeving stadion Agadir lijkt woestijn
Afrika Cup 2025: Marokko-Algerije rivaliteit bereikt kookpunt
Zorgen nemen toe bij Marokkaans elftal vlak voor Afrika cup
Lamine Yamal: hoe Marokko de strijd tegen Spanje verloor
Algerije kiest bekend hotel in Rabat als basis voor Afrika Cup