4 februari 2025 - 13:50 - Marokko
De politie in Tanger heeft zaterdag drie Chinezen gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij het hacken van telefoonnetwerken.
De arrestaties vonden plaats in het landelijke gebied van Gueznaya, vlakbij Tanger. De verdachten werden op heterdaad betrapt terwijl ze bezig waren met het hacken van nationale telecomnetwerken.
Lees ook: Cryptomuntenroof: Marokko helpt bij arrestatie hacker
De politie meldt dat de verdachten elektronische apparatuur gebruikten om internationale telefoongesprekken om te leiden naar het lokale netwerk. Door het prijsverschil tussen internationale en lokale gesprekken genereerden ze hiermee inkomsten. Bij een huiszoeking in een woning die de verdachten huurden, vond de politie verschillende computers, laptops, simkaarten en andere elektronische apparatuur die gebruikt werd voor deze criminele activiteiten.
Lees ook: Marokkaanse hackers in vizier FBI
De drie verdachten zijn in hechtenis genomen en worden verhoord. Het onderzoek staat onder toezicht van het Openbaar Ministerie.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt