Marokkaan probeert zwemmend grens Sebta over te steken (video)
Een Marokkaan heeft enkele dagen geleden de grensovergang van Sebta al zwemmend proberen te forceren in een poging om naar Marokko terug te keren.
- België
Een 30-jarige Belgische Marokkaan die in augustus vorig jaar had geprobeerd om de grensovergang van Sebta met zijn auto te forceren, is in Spanje tot drie en een half jaar gevangenisstraf veroordeeld.
M.H. werd door de rechtbank van Sebta veroordeeld volgens Ceuta TV. De man uit Mechelen reed op 13 augustus 2019 op volle snelheid door de grensovergang in een poging om aan de controles in Marokko en Spanje te ontsnappen, wat hem ook lukte.
De verdachte werd uiteindelijk in de enclave in het noorden van Marokko door de Guardia civil klemgereden. Hij was dezelfde dag al doorgereden bij een politiecontrole in Marina Smir.
Spaanse media berichtten toen dat hij een groot mes van 35 centimeter in zijn auto had en het wapen had gebruikt om de politie te bedreigen.
Naast zijn celstraf zal de verdachte ook 11.000 euro schadevergoeding moeten betalen. Het Openbaar ministerie had 9 jaar celstraf geëist.
Lees meer
Een Marokkaan heeft enkele dagen geleden de grensovergang van Sebta al zwemmend proberen te forceren in een poging om naar Marokko terug te keren.
Een Marokkaan uit België heeft eerder deze week geprobeerd om de grensovergang van Sebta te forceren en zo aan een controle te ontsnappen.
Abderrahim B. is afgelopen vrijdag door de correctionele rechtbank van Brussel tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld voor de gijzeling, mishandeling en vernedering van zijn...
Een jonge Marokkaan die via een video op sociale media de politie in Melilla had bedreigd, is dinsdag door de Guardia civil in de enclave in het noorden van Marokko gearresteerd.
Een Belgische Marokkaan is afgelopen zaterdag in Luik in België gearresteerd voor het neersteken van zijn eigen neef.