6 oktober 2024 - 22:10 - Marokko
Na de instorting van het dak van het terras van een restaurant waarbij elf mensen gewond raakten, zijn de autoriteiten in Casablanca een grootschalige sloopcampagne begonnen. Cafés en restaurants die een risico vormen voor de veiligheid van klanten en voorbijgangers worden gesloopt.
De operatie begon vorige week woensdag in verschillende wijken van de stad, waaronder Bourgogne. De autoriteiten hebben besloten tot deze actie na het incident waarbij het dak van het terras van een restaurant instortte. Het doel van de campagne is het verbeteren van de openbare veiligheid.
Lees ook: Terras restaurant Casablanca ingestort, elf gewonden (video)
Momenteel inventariseren de autoriteiten welke gebouwen een gevaar vormen, waarna ze gesloopt zullen worden. De afgelopen weken zijn de lokale autoriteiten al actief bezig geweest met het verwijderen van illegale bouwwerken en gebouwen die op instorten staan.
Lees ook: Verwaarloosd Marhaba hotel in Casablanca gesloopt
Deze strijd tegen het illegaal bezetten van de openbare ruimte wordt aangevoerd door de nieuwe wali van de regio Casablanca-Settat, Mohamed Mhidia. Hij heeft het vrijmaken van de openbare ruimte tot een van zijn prioriteiten gemaakt.
Chinese autofabriek in Marokko: 20.000 wagens in de maak
Badr Hari veroordeeld voor mishandeling ex-vrouw
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Atleet Mehdi Raiss overleden tijdens verblijf in Marokko voor huwelijk
IPTV in België: tienduizenden gebruikers bekend, celstraf dreigt
Woningmarkt Marokko: kloof groeit
Honderden gevangenen in Marokko mogen cel verlaten dankzij nieuwe wet
Marathon in Rif voor vermoord Marokkaans koppel in België
Grenspost Beni Nssar onder spanning heropend
Spanjaard overleden na brutale aanval in Marokkaanse geboortestad
Zorgminister op pad in Nador en Driouch
Marokkaanse overheid ontslaat zes politici om corruptie
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?