Spanje doet recordvangst van 52 ton hasj uit Marokko
De Spaanse politie heeft 52 ton hasj gevonden in een pakhuis in Cordoba. In een persbericht laat de politie weten dat het de grootste Spaanse drugsvangst ooit is.
8 februari 2013 - 16:36 - Wereld
Karim Ikdouren, 43, is door de Spaanse politie opgepakt voor zijn vermeende banden met de Napolitaanse maffia Camorra. De Marokkaan, verdacht van drugshandel, voornamelijk hasj, werd gezocht door de Italiaanse politie, die een aanhoudingsbevel had uitgevaardigd.
De Spaanse politie was op zoek naar de Marokkaan sinds februari 2012. Een politie-operatie, gezamenlijk uitgevoerd door Italië en Spanje, had toen geleid tot de arrestatie van leden van de Camorra.
Een dertigtal mensen, voornamelijk afkomstig uit Marokko, Italië en Polen, waren toen opgepakt. Grote maffiabazen waren toen ook in de boeien geslagen, met inbegrip van Vittorio Maglione van de Ferrara-Cacciapuoti clan.
Volgens de Spaanse krant El Pais overweegt de justitie een mogelijke uitlevering van Karim Ikdouren aan Italië.
Lees meer
De Spaanse politie heeft 52 ton hasj gevonden in een pakhuis in Cordoba. In een persbericht laat de politie weten dat het de grootste Spaanse drugsvangst ooit is.
De Spaanse politie ontmantelde woensdag een crimineel organisatie betrokken bij de internationale drugshandel. 25 van de 29 leden, opgepakt in regio Madrid, zijn Marokkanen.
De Spaanse politie heeft op vrijdag in Melilla, een Marokkaan aangehouden met 171 balletjes hasj in zijn maag.
De politie heeft in het noorden van Spanje vijf mensen gearresteerd omdat ze onder meer een nier hadden gekocht van een arme Marokkaanse man. De nier was bestemd voor de zoon...
De Spaanse politie heeft zaterdag een Marokkaan aangehouden, die 180 kilo sinaasappels probeerde te stelen op een boerderij.