15 april 2016 - 16:30 - Marokko
De PJD-burgemeester van Meknes weigert belasting op alcohol te innen. De verkoop van alcohol is namelijk haram. Door zijn beslissing verliest de stad jaarlijks 7 miljoen dirham.
Assabah meent te weten dat Abdellah Bouanou van mening is dat de verkoop van alcohol door de religie verboden wordt en dat het inzamelen van de belasting op alcohol dus eveneens verboden is.
Volgens de krant heeft Bouanou onlangs een vergadering gehad met de regionale penningmeester om over de financiën van de Meknes te spreken. Een plan werd besloten om achterstallig belasting te incasseren. Er zou echter met geen woord over de belasting op alcohol zijn gesproken.
De burgemeester van Meknes ontkent dat hij de belasting niet wil innen. Als het aan hem zou liggen zou hij horeca-gelegenheden zelfs een uur later laten openen. De oppositie gelooft dat echter niet en oordeelt dat Bouanou bang is om publiekelijk toe te geven dat hij tegen de verkoop van alcohol is.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt