Marokkaanse politieagent van terrorisme verdacht in Portugal
Een voormalige Marokkaanse politieagent wordt er in Portugal van verdacht lid te zijn van de terroristische organisatie Daesh.
10 mei 2018 - 14:58 - Wereld
Bulgarije heeft woensdag de uitlevering van Naufal Rachid Zahri aan Marokko aangekondigd. De justitie had in maart de uitlevering toegestaan.
Zahri wordt ervan verdacht lid te zijn van de terroristische organisatie Daesh. Hij was in februari gearresteerd nadat Marokko een internationaal arrestatiebevel tegen hem had uitgevaardigd.
Volgens Interpol werd Zahri in het verleden gezien met "een bomgordel, een handgranaat, wapens en munitie".
Naufal Rachid Zahri probeerde zijn uitlevering te vermijden en stelde dat hij in Marokko zou worden gemarteld. Hij riskeert tot 20 jaar gevangenisstraf.
Lees meer
Een voormalige Marokkaanse politieagent wordt er in Portugal van verdacht lid te zijn van de terroristische organisatie Daesh.
De doodstraf die in januari in Irak tegen een Duitse vrouw van Marokkaanse afkomst was uitgesproken, is in beroep omgezet in een levenslange gevangenisstraf.
Spanje gaat een Marokkaanse burger verdacht van de moord op een Duitse liftster, aan Duitsland uitleveren.
Een delegatie Marokkaanse Kamerleden heeft van 29 april tot 2 mei aan de 23e Palestijnse Nationale Raad deelgenomen in Ramallah.
Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft donderdag de arrestatie aangekondigd van een man van Marokkaanse afkomst die door Duitsland werd gezocht voor terrorisme.