Zoeken

Brussel denkt aan station voor bussen naar Marokko

- België

Geschreven door Laila A.

De Brusselse minister van Mobiliteit Pascal Smet wil een grote station laten bouwen voor bussen die naar Marokko vertrekken.

In het hoogseizoen vertrekken er soms namelijk tot vijftig bussen per dag vanuit Brussel naar Marokko. Door de afwezigheid van een busstation hinderen buschauffeurs het verkeer door hun bussen in straatjes nabij reisagentschappen te parkeren.

Een eerste stap is volgens Smet de opening van een parkeerplaats in de wijk waar de meeste reisagentschappen die reizen naar Marokko organiseren gevestigd zijn. Daar zullen de bagage kunnen worden in- en uitgeladen. Voor het in- en uitstappen van passagiers zou een tweede parkeerplaats bij het Zuidstation worden voorzien.

Brussel plant reeds de bouw van een internationaal busstation met vijftien perrons. Een marktstudie naar de bouw en exploitatie van het station zal binnenkort worden uitgevoerd.

Lees meer

Koning Mohammed VI lanceert bouw busstation en andere projecten in Rabat

Koning Mohammed VI heeft vrijdag meerdere projecten in de hoofdstad Rabat gelanceerd, waaronder de bouw van een nieuwe busstation.

België : 9% buitenlanders in Brussel zijn Marokkanen

Marokkanen vertegenwoordigen met 9% van de bevolking, de derde buitenlandse gemeenschap in Brussel. Dat bericht het Brussels instituut voor statistiek en analyses BISA.

Tanger Med : heroïne en cocaïne in een bus vanuit Brussel

Mooie vangst van de Marokkaanse douane. Donderdagochtend werd in de haven Tanger Med een spectaculaire vondst gedaan tijdens de controle van een bus afkomstig uit Brussel.

Mensen met handicap niet meer welkom in bussen Tetouan (foto’s)

Mensen met een fysieke handicap zijn niet meer welkom in bussen van het openbaar vervoer in Tetouan.

Salah Abdeslam wil niet meer naar rechtszaak in Brussel

Salah Abdeslam wil zijn proces in Brussel niet meer bijwonen. Vandaag gaan de zittingen dus zonder hem door.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team