8 april 2016 - 23:45 - Marokko
Voor het einde van het jaar zullen alcoholcontroles in Marokko worden veralgemeend. Alcoholtesten worden sinds 2014 sporadisch uitgevoerd in het land. Ruim 20.000 weggebruikers werden sindsdien getest.
In een interview met La Vie Eco vertelde onderminister Najib Boulif van Transport dat alcoholcontroles sinds 2014 slechts worden opgelegd om weggebruikers vertrouwd te maken met dit type controles. Daar komt nog voor het einde van het jaar echter verandering in. Er zullen er steeds meer alcoholcontroles worden uitgevoerd.
Nog steeds volgens Boulif werden tussen december 2014 en maart 2016, 23.800 weggebruikers op alcoholgebruik gecontroleerd, waarvan 4778 in Casablanca, 5700 in Tetouan en 3940 in Meknes. Daarvan werd 4 procent positief getest.
In Casablanca werden de meeste gevallen van rijden onder invloed van alcohol waargenomen. 265 mensen werden er positief getest. Marrakech (177) is tweede, gevolgd door Meknes (106), Oujda (99) en Tetouan (75).
Wanneer een weggebruiker positief wordt getest wordt zijn rijbewijs afgenomen, zijn voertuig in beslag genomen en riskeert hij tot 48 uur te worden vastgehouden.
Lees meer
De Marokkaanse politie heeft alcoholtesters ontvangen, waarmee het alcoholgehalte in de adem van automobilisten kan worden gemeten. In Marokko is alcohol de tweede meest...
De nieuwe ringweg van Rabat wordt in de komende weken geopend. Dat liet onderminister Najib Boulif van Vervoer weten.
Sinds het begin van het jaar werden 20.000 mensen in Tanger door de politie gearresteerd. In dezelfde periode werden 60.000 identiteitscontroles uitgevoerd.
De nieuwe HSL tussen Tanger en Casablanca zal pas in 2018 beginnen rijden. Toch denkt Marokko al aan de verdere ontwikkeling van zijn HSL-netwerk.
De PJD-burgemeester van Meknes weigert belasting op alcohol te innen. De verkoop van alcohol is namelijk haram. Door zijn beslissing verliest de stad jaarlijks 7 miljoen dirham.
Sinds het jaar 2000 is het aantal aidsgevallen in Marokko met 42 procent afgenomen. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van het ministerie van Gezondheid.
Zes mensen, waaronder een politie officier, zijn maandag door de politie in de wijk Sidi Bernoussi in Casablanca gearresteerd voor oplichting en diefstal.
Een nieuw onderzoek van het Duitse Max-Planck Instituut over klimaatverandering toont aan dat een groot deel van het Midden-Oosten en Noord Afrika tegen het einde van de eeuw...
Koning Mohammed VI brengt medio mei naar verwachting een staatsbezoek aan China. Dit bezoek staats sinds 2014 gepland maar werd herhaaldelijk uitgesteld.
De nieuwe kliklijn tegen gevaarlijke buschauffeurs blijkt een groot succes. In minder dan een maand tijd kwamen ruim 55.000 duizend meldingen binnen.