Voorlopige oplossing gevonden voor gestrande Marokkanen in Turkije
Ruim duizend Marokkanen zijn in Turkije gestrand als gevolg van het besluit van Marokko om de grenzen en het luchtruim te sluiten.
24 februari 2020 - 13:50 - Wereld
Een jogger heeft voor enige paniek en chaos gezorgd in de Bourgogne straat in Lille, waar het Marokkaans consulaat gevestigd is.
Meerdere getuigen belden de politie over een mogelijke aanslag. Allen deden melding van de aanwezigheid van een man met een bomgordel op enkele meters van het consulaat van Marokko.
Het leek volgens voorbijgangers of de rennende man een kogelvrije vest of een bomgordel aan had.
Bij aankomst van de politie werd de straat ontruimd en de man overmeesterd. Al snel bleek dat de man gewoon aan het joggen was en een vest met een militaire print droeg.
Lees meer
Ruim duizend Marokkanen zijn in Turkije gestrand als gevolg van het besluit van Marokko om de grenzen en het luchtruim te sluiten.
Twee ambtenaren van het consulaat van Marokko in Lille, in het noorden van Frankrijk, zijn dinsdag door een woedende bezoeker aangevallen.
Een Eritrese burger werd woensdag bij de ingang van het Spaanse consulaat in Tetouan gearresteerd met een ultramoderne camera.
Het consulaat van Marokko in Verona heeft een crisiscel opgericht na de melding van nieuwe gevallen van Coronavirus in Italië.
Tientallen Marokkanen die al vier maanden in Turkije vastzitten, eisen hun onmiddellijke repatriëring. Om hun onvrede te uiten verblijven ze allen sinds een tiental dagen in...