14 mei 2025 - 08:00 - Marokko
Abdelilah Benkirane, secretaris-generaal van de PJD, is aan het herstellen van een val die hij vorige week woensdag in zijn huis maakte.
De val dwong hem tot enkele dagen bedrust. Via sociale media liet de voormalige premier weten dat hij thuis was uitgegleden en zijn knie had bezeerd. Een operatie bleek niet nodig, maar rust was wel vereist. "Ik herstel geleidelijk," schreef hij, iedereen bedankend voor de beterschapswensen.
Lees ook: Abdelilah Benkirane met wandelstok gespot: wat is er aan de hand?
Het incident gebeurde kort na de controversiële uitspraken van Benkirane tijdens een bijeenkomst op de Dag van de Arbeid. Hij noemde Marokkanen die nationale belangen boven Arabische belangen, zoals de Palestijnse kwestie, stellen, "microben". Hij ging zelfs zo ver om te zeggen dat "ezels beter zijn dan deze mensen, die zich tot God moeten keren". Hoewel hij benadrukte dat "Taza even belangrijk is als Gaza", beschuldigde hij de aanhangers van de slogan "Taza voor Gaza" van wereldvreemdheid. Hij verduidelijkte dat Marokko geen conflict heeft met Joden, maar dat sommigen zich verzetten tegen Arabische volkeren.
Lees ook: De onthullingen van Abdelilah Benkirane over Koning Mohammed VI
Deze uitspraken van de partijleider werden door velen als beledigend ervaren en veroorzaakten een golf van verontwaardiging. Benkirane werd beschuldigd van het stigmatiseren van een deel van de bevolking dat zich zorgen maakt over binnenlandse kwesties. Op sociale media werd hij opgeroepen om zijn excuses aan te bieden en zich in de toekomst te beheersen.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Tetouan sluit vieze fastfoodzaken
Weer vrouw aangerand op straat in Tanger: publieke woede groeit
Vijgcactus in Marokko is onbetaalbare luxe geworden
Zwemverbod in Marokkaanse rivieren na dodelijke ongevallen
Spaanse hotelreus breidt fors uit in Marokko