25 augustus 2020 - 11:56 - Cultuur
Touria Jabrane is maandag op 68-jarige leeftijd in Casablanca overleden. De actrice en voormalige minister van Cultuur was al lange tijd ziek.
Persagentschap MAP bericht dat Touria Jabrane op 13 augustus in het Sjeik Khalifa ziekenhuis in Casablanca was opgenomen op vraag van Koning Mohammed VI.
De voormalige bewindsvrouw wist al een tijdje dat ze kanker had. Haar zus had haar ziekte enkele dagen geleden bevestigd en laten weten dat Koning Mohammed VI de ziekenhuiskosten van de actrice ging betalen.
Touria Jebrane richtte onder meer de theatertroepen ’Masrah Achaab’, ’Masrah Al Fourja’, ’Masrah al fannanin al Mouttahidine’ en ’Masrah Annas’. Ze werkte lange tijd samen met wijlen Tayeb Saddiqi en Abdelouahed Ouzar.
De actrice was in 2007 tot minister van Cultuur benoemd. Ze werd in 2009 vervangen na veel inspanningen te hebben geleverd voor de oprichting van de Nationale bibliotheek van Rabat, het Nationaal museum en het Groot theater van Rabat.
Touria Jabrane kreeg meerdere onderscheidingen in haar carrière. Ze had van wijlen Koning Hassan II de Wissam van nationale verdienste gekregen en was Ridder in de Orde van Kunst en Letteren in Frankrijk.
Airbus levert tien helikopters aan Marokkaanse luchtmacht
Marokko kiest China voor HSL én snelwegen
Polisario blokkeert Europees investeringsproject in Dakhla
Belangrijke brug in aanbouw bij Nador
Opnieuw verkeersongeval op gevaarlijke weg in Noord-Marokko
Eerste echtgenote zorgt voor chaos op trouwfeest in Tetouan
Amerikaanse thrillerserie gebruikt Marokko als alternatief voor zes landen
Algerijnse komiek ’gelyncht’ om samenwerking met Marokkaanse rapper
Journalist Rachid M’Barki na schandaal aan de slag in Marokko
Frankrijk wil Marokkaanse zangeres Meryem Aboulouafa uitzetten
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Gevangenis, baby, gezin: influencer Poupette Kenza vertelt
Algerijnse komiek onder vuur om deelname aan videoclip Marokkaanse rapper
Lucky Numbers koopt Marokkaanse queer-film "Bouchra"